Kategorie

Jak sprawić dziecku radość na Dzień Dziecka?

Published : 2021-05-25 12:10:21
Categories : PORADNIKI

Jak sprawić dziecku radość na Dzień Dziecka ?

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Jak każdego roku o tej porze zastanawiasz się nad zakupem prezentu dla swoich milusińskich. Chcesz, aby twoje dzieci poczuły się w tym dniu wyjątkowo, jak księżniczki i książęta. Wszak dla ciebie takimi są zawsze.

Jest bardzo wiele możliwości sprawienia dziecku radości w tym szczególnym dla niego dniu. Jednak dysponując – jak większość rodzin – ograniczonym budżetem, warto zastanowić się nad tym, jakie kryteria powinien spełniać prezent optymalny.

Jaki upominek nie będzie tylko krótką uciechą, lecz posłuży dziecku dłużej? Jaki prezent ułatwi dziecku rozwój fizyczny i intelektualny? Jaki prezent zachęci dziecko do aktywności fizycznej?

Dzieci potrzebują aktywności fizycznej, im większej tym lepiej. Potrzebują też rzeczywistego a nie jedynie wirtualnego przebywania w gronie rówieśników. Któż z nas nie wspomina miłych chwil dziecięcych zabaw z rówieśnikami na wolnym powietrzu i uczucia zdrowego wyczerpania, kiedy wracało się wieczorem do domu po całym dniu dziecięcej bieganiny? Tymczasem w ostatnich latach aktywność dzieci koncentruje się na grach komputerowych i na mediach społecznościowych. Ograniczenia związane z pandemią i szkolnym lockdownem te procesy jeszcze bardziej nasiliły. Na zagrożenia z tym związane zwrócili uwagę eksperci Polskiej Akademii Nauk.

Czy wiesz, że …..

Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiło w 1954 Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu upowszechnienia praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. Dzień ten jest obchodzony od 1955, jednak nie ma wspólnej daty obchodów. Poszczególne kraje obchodzą ten dzień w inne dni. W Polsce Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca.

Jak zachęcić chłopców do aktywności sportowej?

Najbardziej zachęci syna do aktywności fizycznej współudział w niej rodziców, a zwłaszcza ojca. Ojciec to niekwestionowany autorytet dla syna i każdy chłopiec będzie niezmiernie szczęśliwy, jeżeli będzie mógł razem z ojcem aktywnie pobawić się. Jeżeli rodzice są ponadto kibicami swojego dziecka, wtedy radości nie ma końca. Wszak chłopcy uwielbiają gry zespołowe, a w szczególności piłkę nożną. Każdy z nich posiada swojego ulubionego piłkarza. Chłopcy z pamięci potrafią wymienić wszystkich piłkarzy kadry narodowej, czy drużyny klubu piłkarskiego, któremu kibicują. Dla wielu z nich Robert Lewandowski, Lionel Messi czy Cristiano Ronaldo są idolami.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Dla chłopców znakomitym prezentem na Dzień Dziecka zachęcającym do aktywności fizycznej mogą być nowe buty sportowe. Każdy chłopiec chciałby nosić buty swojego idola. Wprawdzie nie jest możliwe noszenie tych samych butów, które noszą wspomniane gwiazdy footballu, ale jest możliwe noszenie obuwia tych samych marek. Robert Lewandowski początkowo współpracował z firmą Adidas, a obecnie grywa w obuwiu sportowym Nike i Puma. Lionel Messi preferuje buty marki Adidas, a Cristiano Ronaldo buty marki Nike. Każda z tych marek od wielu lat cieszy się niekwestionowaną renomą. Ich produkty posiadają szerokie spektrum specjalizacji. Każdy chłopiec nosząc obuwie sportowe tych marek będzie czuł się wyróżniony, nabierze pewności siebie i wyrazi to na boisku.

Buty sportowe powinny spełniać rygorystyczne wymogi zdrowotne i użytkowe. Muszą być miękkie, wygodne i doskonale amortyzować wstrząsy związane z bieganiem, skakaniem, kopaniem piłki, czy inną aktywnością fizyczną. Muszą chronić kręgosłup i stawy młodych sportowców przed urazami. Produkty znanych marek na pewno te wymogi spełniają z nawiązką. Jednakże wartościowe obuwie sportowe, to nie tylko produkty z wyższej półki. Jest bardzo dużo modeli obuwia sportowego o bardzo dobrych walorach użytkowych i wizualnych, w zdecydowanie przystępniejszych cenach. Nie zapominajmy, że gwiazdy footballu nie urodziły się nimi. Takimi sami siebie stworzyli w długim procesie realizacji swojej pasji. Zaczynali często od zwykłych trampek czy tenisówek. Ich boiskiem była ulica, a bramki wyznaczały słupki usypane z kamieni. Cristiano Ronaldo mógłby o tym sporo opowiedzieć. Jeżeli nasze dzieci też tak zaczynają swoją przygodę z piłką, to zaczynają dokładnie tak, jak zrobili to ich idole.

Czy wiesz, że…

Liczba dzieci w Polsce w wieku do 17 lat od kilku lat spada i obecnie wynosi 6.954.

Jak zachęcić dziewczynki do aktywności sportowej?

Dziewczynkom z kolei spodoba się fitness, taniec, gimnastyka oraz badminton. Taka forma aktywności fizycznej równomiernie zaktywizuje układ ruchu, sprzyjać będzie rozwojowi fizycznemu oraz zintegruje dziecko z rówieśnikami i rozwinie u niego grację poruszania się.

Dziewczynki lubią ładnie wyglądać i zwracają uwagę na modę. Trendem 2021r. w modzie dziecięcej jest to, że odzież oprócz walorów wizualnych musi być wygodna, wykonana z naturalnych materiałów, najlepiej z lnu lub bawełny, oddychająca oraz cechować się wysoką jakością wykonania. Do takich ciuszków trzeba dobrać odpowiednie obuwie dziewczęce.

Życzymy wszystkim dzieciom wiele radości i to przez cały rok, a nie tylko w Dniu Dziecka.

Zespół markoweobuwie.pl

Share this content

Add a comment

 (with http://)