Kategorie

Jak zadbać zimą o buty skórzane?!

Published : 2018-01-22 11:40:15
Categories : PORADNIKI

Jak zadbać zimą o buty skórzane?!

Często zdarza się tak, że często stawiamy na jakość obuwia i wybieramy modele skórzane. Jednak, aby zapewnić im długą trwałość, musimy pamiętać o szczególnej pielęgnacji tego typu obuwia, a zwłaszcza w okresie zimowym. Jak prawidłowo czyścić i pielęgnować obuwie skórzane? Sprawdź!

pasta do butów

1. CZYSZCZENIE
Przed nałożeniem jakichkolwiek mazideł, musimy koniecznie dokładnie wyczyścić  swoje skórzane buty z błota czy brudu. Najlepiej oczyścić obuwie ściereczką. Jeśli jednak mamy do czynienia z zaschniętym, trudnym do usunięcia brudem polecamy specjalne szczotki do butów.
2. SUSZENIE
Jeśli etap czyszczenia mamy za sobą, mokre obuwie zostawiamy do całkowitego wyschnięcia. Najlepiej środek buta wypchać gazetami, aby but zachował swoją formę. Nie przyspieszamy procesu suszenia suszarkami, czy kładąc obuwie na grzejniki, ponieważ możemy zniszczyć w ten sposób obuwie. Bezpośrednie działanie gorąca szkodzi obuwiu skórzanemu.
3. MAZIDŁA, PASTY
Kolejnym etapem, do tak przygotowanego obuwia, jest kremowanie. Warto wydać trochę więcej, ale zainwestować w produkty tłuste, dzięki którym skóra będzie pięknie błyszczała, będzie bardziej miękka i elastyczna. Do odcienia obuwia innego niż czarny, najlepiej wybrać pastę bezbarwną. Pasta ta nie pozostawi brzydkich plam i nie zafarbuje. Pastę nakładamy specjalną szczoteczką lub ściereczką. Nie omijamy obcasa i części podeszwy. Po nałożeniu pasty możemy dopiero przystąpić do polerowania.
4. POLEROWANIE
Polerujemy najlepiej ściereczką, albo specjalną szczotką. Na tym etapie chodzi o możliwie najszybsze wcieranie pasty przy możliwie najmniejszym nacisku. W ten sposób nasze obuwie odzyska blask i kolor.
5. SPRAYE, IMPREGNATY
Po tych wszystkich czynnościach najlepiej dodatkowo zabezpieczyć obuwie dodatkowo przed brudem i wilgocią - impregnatem. Zasada mówi, że spryskujemy obuwie nie tylko przed pierwszym wyjściem, ale po każdym czyszczeniu.

6. PRZECHOWYWANIE
Te wszystkie działania mają na celu przedłużyć dobry stan naszych butów, ale to wszystko pójdzie na marne, jeśli będziemy źle przechowywać nasze obuwie. Pamiętajmy, aby nigdy nie wystawiać skórzanych butów na słońce czy upał. Aby obuwie zachowały swój fason warto zastosować gazety do środka lub po prostu prawidła. Najlepiej przechowywać w kartonie w szafie  lub na regale.

Po skórzane obuwie zimowe, wiosenne, letnie czy jesienne zapraszamy do naszego sklepu: markoweobuwie.com.pl

Share this content

Add a comment

 (with http://)