Kategorie

Jak prawidłowo zadbać o buty jesienią?

Published : 2017-11-03 09:22:19
Categories : PORADNIKI

Szukam obuwia, butów idealnych. Jeśli już znajdziemy swój model, to chcemy, aby nigdy się nie zniszczyły. Jesienią - zimno, deszcz... nie są łaskawe dla naszego obuwia. Jak o nie zadbać? Sprawdź!

Pamiętajmy, że o buty dbamy już pierwszego dnia po zakupie, kiedy planujemy je założyć. Pierwszą czynnością jest ich impregnacja. Każdy już posiada w swojej szafie impregnat. Musimy pamiętać, że impregnujemy obuwie zaraz przy pierwszym wyjściu. Pomoże nam to zachować obuwie w dobrym stanie. Zapobiegnie wchłanianiu wilgoci i brudu. Impregnację zaleca się również po każdym czyszczeniu obuwia. Najlepszym impregnatem jest impregnat w sprayu, polecany do każdego typu obuwia.

Jesień lubi nas zaskakiwać, dlatego wiemy, że często zdarza nam się przemoczyć nasze ukochane buty.  Jeśli już nam się to przytrafi, to od razu po przyjściu do domu polecamy wyczyścić zabrudzenia przy pomocy szczotki i szmatki, a następnie odstawić do wyschnięcia. Nie polecamy metody stawiania mokrych butów na kaloryferach. Dlaczego? Ponieważ może i buty szybciej wyschną, ale skóra zrobi się pomarszczona i popękana. Proponujemy również włożyć w suszone obuwie prawidła, lub gazetę, co zapobiegnie odkształceniu obuwia. Szczególnie zalecane do obuwia zamszowego.

Sól jest wrogiem naszych butów. Często w sezonie jesiennym czy zimowym nasze chodniki są nią wysypane. Jeśli już nasze buty wchłoną sól i powstaną białe zacieki na naszych butach, to... do ciemnych butów proponujemy użycie octu, a do jasnych mleka. Jak? Otóż: czysta szmatka + ocet lub mleko = pocieramy zabrudzone miejsce na bucie. Zamszowe obuwie najlepiej wyczyścić szczotką do tego przeznaczoną i dostępną w każdym sklepie obuwniczym.

Musimy jednak pamiętać, że o buty powinniśmy dbać cały czas, po każdym wyjściu. Wtedy będą nam służyć jeszcze wiele sezonów.

Jeśli szukasz nowych modeli obuwia na jesień, zimę zapraszamy do nas: markoweobuwie.com.pl

Share this content

Add a comment

 (with http://)