Wyszukiwarka

Producent

Rozmiar

29 - 40

Cena

349 zł - 480 zł

Trekkingowe

Form aktywnego wypoczynku jest bardzo dużo. Jeśli kochasz piesze wędrówki, czy to na szlakach, czy po górach I chcesz swoją pasją zarazić swoją pociechę, zainwestuj w buty trekkingowe dla dzieci. Obuwie trekkingowe jest ważne dla dzieci jeśli podczas wędrówek chcemy przestać martwić się o możliwość złapania przez dziecko kontuzji typu skręcenia, czy zwichnięcia co może zostać spowodowane niewłaściwym obuwiem. Kupując buty trekkingowe dla dziecka warto zastanowić się więc jaki jest wymarzony model, jakie właściwości powinien mieć, a później myśleć już tylko nad planem wycieczki!

Dlaczego warto kupić dla dziecka obuwie trekkingowe?

Takie pytanie stawia sobie każdy rodzic. Mając jednak na uwadze bezpieczeństwo naszych dzieci warto zainwestować w porządne buty trekkingowe. Wyższa cholewka I podeszwa z tworzywa o właściwościach antypoślizgowych pozwoli na uniknięcie poślizgów I upadku. Warto zadbać o komfort dla naszego malucha. Wiele modeli można wykorzystać także jako obuwie jesienno-zimowe, także jest to dodatkowym atutem I opcją w której nie musimy kupować dwóch modeli z konkretnym przeznaczeniem.

Czym się kierować podczas wyboru butów trekkingowych?

W kwestii wyboru budowa buta jest niezwykle ważna. Cholewka w obuwiu powinna stabilizować staw skokowy chroniąc go przed urazami. Podeszwa w butach trekkingowych powinna być odpowiednio wyprofilowana tak aby zminimalizować ryzyko poślizgnięcia się, oraz odpowiednio bieżnikowana. Wkładka wewnętrzna musi być dopasowana do kształtu dziecięcych stóp, być antygrzybiczna I zapobiegać rozwojowi bakterii oraz absorbować pot. Najlepsze materiały stosowane w produkcji butów trekkingowych to połączenie materiałów I skóry ekologicznej. Tkanina powinna być odporna na wilgoć oraz być oddychająca. Nie powinny nadmiernie obciążać nóg dziecka, ani sprawiać, że będzie się ono szybko męczyło I potrzebowało podczas wędrówki częstych przerw. Dobrze jest też rozważyć opcję zakupu butów sznurowanych, a nie na rzep, ponieważ lepiej dopasowują się do stopy.

Jak znaleźć odpowiedni rozmiar obuwia trekkingowego?

Buty trekkingowe nie powinny uciskać palców, ani pięty. Podczas zakupu butów, jak I podczas pierwszej przymiarki powinno się zakładać obuwie maluchowi na grube skrpetki. Między dużym palcem, a czubkiem buta powinno być kilka milimetrów wolnej przestrzeni co da dziecku swobodę I komfort użytkowania, podczas gdy opuchnie mu stopa z wysiłku oraz unikniemy obtarć I ucisków.

Dziecięce obuwie trekkingowe

Jest 5 produktów.
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów