Wyszukiwarka

HELLY HANSEN

Historia skandynawskiej marki Helly Hansen rozpoczęła się już w roku 1877, gdy norweski kapitan Helly Juell Hansen po latach spędzonych na morzu, wraz z żoną zaczęli produkować nieprzemakalne kurtki, spodnie, a także akcesoria niezbędne na statkach. Rzeczy te były szyte z grubego płótna nasączonego w olejem lnianym, co zwiększało jego nieprzemakalność. Pomysł okazał się na tyle trafny, że w ciągu pięciu lat istnienia małżeństwo sprzedało ponad 10 000 sztuk wysokogatunkowych wyrobów. Szybki rozwój marki sprawił, że rok później marka Helly Hansen otrzymała nagrodę Paris Expo i rozpoczęła eksportowanie swoich produktów za granicę.

Firma Helly Hansen od dziesięcioleci jest synonimem wytrzymałości i niebanalnego skandynawskiego designu. Lata doświadczeń sprawiły, że aktualnie marka wiedzie prym wśród producentów, tworzących pełnowartościowe produkty. Warto zwrócić również uwagę na fakt, iż w ofercie Helly Hansen można znaleźć także odzież narciarską. Z kolei w latach siedemdziesiątych marka dała się poznać jako producent kombinezonów dla osób pracujących na platformach wiertniczych na Morzu Północnym. Dekadę później na rynek weszła “Helly Tech” czyli oddychająca tkanina, składająca się z mikroporów, przepuszczających wilgoć na zewnątrz. Firma zdobyła popularność także w kręgach hip-hopowych, a młodzież na całym świecie zaczęła ubierać się w modne kurtki z logotypem słynnej marki.

Helly Hansen to firma odpowiednia dla osób, które preferują sportowy szyk i pragną nosić wysokojakościowe ubrania, a także obuwie. Produkty znanej firmy są idealnym dodatkiem na różne wyjścia. Ponadto cechuje je ponadczasowość, dzięki czemu śmiało można się nimi cieszyć przez wiele sezonów.

Obuwie Helly Hansen

W tej kategorii nie ma produktów.