Wyszukiwarka

Producent

Rozmiar

36 - 41

Cena

69 zł - 424 zł

Buty treningowe

Dobrze dobrane sportowe damskie buty treningowe są podstawą treningów i to wiedzą wszyscy sportowcy. To one zapewniają nam odpowiednią amortyzację i stabilizację. Dodatkowo zapewniają nam komfort ćwiczeń, jak również jeśli są źle dobrane mogą zrobić nam krzywdę, doprowadzając do kontuzji. Wiele osób ma przekonanie, że obuwie – uniwersalne, z nazwy „sportowe” wystarczy. Biegają, ćwiczą, np. w tenisówkach, butach halowych lub zwykłym sportowym obuwiem na co dzień. Nic bardziej mylnego! W ten sposób, to krótka droga na złapanie kontuzji, złapania problemu ze stawami. Źle dobrane obuwie i nie odpowiednie do treningu, mogą spowodować urazy i problemy z kolanami lub kręgosłupem. Dlatego nie oszczędzajmy na obuwiu i pamiętajmy, że buty do ćwiczeń i fitness to nie to samo, co buty do biegania. Można raz po raz ćwiczyć w butach do biegania, ale nie można biegać w butach do ćwiczeń, ponieważ mają one inną podeszwę i są bardziej sztywne. Pamiętajmy również, że obuwie do ćwiczeń, tak jak obuwie do biegania powinno być ok. pół rozmiaru większe, niż nasze zwykłe buty do chodzenia.

Jak w każdym obuwiu zwracamy uwagę na podeszwę, gdyż jest ona najważniejsza. Podeszwa musi nam zapewnić dobrą przyczepność, żeby but się nie ślizgał na podłodze/parkiecie.  Materiały, z którego obuwie jest wykonane, też mają duże znaczenie. Obuwie musi być wykonane z oddychających materiałów, aby stopa oddychała.

Jakie buty więc wybrać? Powinniśmy wybierać obuwie sportowe zależnie od dyscypliny sportu, jaką będziemy w nich uprawiać.

Damskie buty treningowe to nie jedyny rodzaj obuwia w naszym sklepie, sprawdź też:

Markowe damskie buty treningowe

Jest 30 produktów.
Pokazuje 1 - 30 z 30 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 30 elementów