Wyszukiwarka

Producent

Rozmiar

39 - 47

Cena

119 zł - 401 zł

Buty treningowe

Zdrowy i aktywny tryb życia to coś na co decyduje się coraz więcej osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że podczas aktywności fizycznej niezbędnym elementem są buty treningowe, które pomogą w bardziej efektywnym ćwiczeniu, bo jak wiadomo wygodne buty to podstawa! W asortymencie naszego sklepu dostępnych jest wiele modeli męskich butów do biegania, spośród których każdy Pan znajdzie coś dla siebie.

Na co zwrócić uwagę wybierając buty treningowe?

Buty treningowe od butów do biegania odróżnia przede wszystkim to, że treningowe obuwie powinno mieć małą amortyzację – im mniejsza tym lepiej – oraz stabilizację stawu skokowego. Warto pamiętać, że treningi, głównie te na siłowni to ćwiczenia wielostawowe tj. Przysiady czy wykroki, gdzie dużo pracy wykonujemy przenosząc ciężar ciała na pięty. Waga obuwia nie jest znaczącą kwestią, ponieważ budowa cholewki powinna posiadać wzmocnienia, które zapobiegną kontuzjom, a co za tym idzie, ilość wykorzystanych materiałów przełoży się na większą wagę. Buty treningowe nie powinny być ani zbyt ciasne, ani zbyt luźne. Pierwsza przypadłość sprawi, że nabawimy się obtarć, druga natomiast spowoduje utratę stabilizacji. Większość modeli dostępnych na rynku posiada dodatkowo podwyższenie pod piętą, a co za tym idzie, lepsze oparcie stopy, co niweluje dolegliwości z zakresu bólów stawów. Zwróć także uwagę na antypoślizgowość podeszwy.

Czy design jest najważniejszy?

Nie, najważniejsze są właściwości obuwia, a jego wygląd to kwestia drugorzędna, aczkolwiek ważna. Czy zakładając ładne buty nie czujesz się lepiej? Wybierając kolorowe obuwie, albo odpowiednie do swojego stylu codziennego, buty treningowe mogą stać się Twoją motywacją do ćwiczeń. Ciekawe kolory, wzory czy fasony, sprawiają,że stajesz się oryginalny i możesz wyróżnić się w tłumie. A kiedy wygląd łączy się z funkcjonalnością, wystarczy już tylko odrobina chęci do startu w wyścigu o zdrowe ciało i perfekcyjną formę.

Poza męskim obuwiem treningowym w sklepie też:

Markowe męskie buty treningowe

Jest 23 produktów.
Pokazuje 1 - 23 z 23 elementów
Pokazuje 1 - 23 z 23 elementów