Wyszukiwarka

Producent

Rozmiar

0 - 48

Cena

119 zł - 500 zł

Buty sneakers

Buty  sneakersy nie tak dawno można było je dostrzec tylko na nogach sportowców. Obecnie stanowią one uzupełnienie większości miejskich stylizacji. Same początki sneakersów sięgają roku, w którym to amerykańska marka Keds wyprodukowała pierwsze buty z gumową podeszwą i płócienną cholewką. Na początku obuwie to było przeznaczone dla osób uprawiających różne dyscypliny sportu, jednak długo nie trwało i zagościło również w życiu codziennym. Obecnie obuwie, które nosimy na co dzień nazywamy sneakersami. Znajdziemy je zarówno na wybiegach, jak i w modzie miejskiej.

Co stoi za nazwą „sneakersy”? Tu kryje się angielski czasownik „to sneak”, czyli „skradać się”. Sama nazwa nawiązuje do ich gumowej podeszwy, dzięki której możemy się bezszelestnie się poruszać po każdym podłożu. Obecnie sportowe obuwie nie sprawdzają się jedynie na siłowni czy zajęciach fitness, ale stają się uzupełnieniem wielu casualowych stylizacji.

W modzie damskiej sneakers są świetną alternatywą dla popularnych balerin oraz botków. A ich zaletą jest połączenie sportowego i eleganckiego stylu, lekkość, wygoda oraz nowoczesna, bogata kolorystyka i wzornictwo.

Buty sneakersy stały się domeną stricte sortowych marek, takich jak: Nike, Puma, Reebok czy Adidas.

Damskie buty sneakers

Jest 140 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 100 z 140 elementów
Pokazuje 1 - 100 z 140 elementów