Wyszukiwarka

Producent

Rozmiar

44 - 44

Cena

239 zł - 240 zł

Buty halowe (halówki)

Pewnie, gdy słyszysz słowo halówki to stają Ci przed oczyma trampki, które musiałeś nosić na wf-ie. Nic bardziej mylnego. Buty halowe znane pod nazwą halówki to nic innego jak buty do ćwiczeń na twardych powierzchniach, salach gimnastycznych, przeznaczone nie tylko do gry w piłkę nożną. Na ich zakup warto poświęcić trochę czasu, tak aby korzystanie z nich było nie karą, a przyjemnością!

Buty halowe – jak wyglądają?

Buty halowe do piłki to obuwie, której podstawą jest kauczukowa podeszwa, gwarantująca przyczepność. Najważniejsze w niej jest jednak to, że nie brudzi ona parkietu, a przy zwrtoności i dynamice gry jest to najbardziej pożądany warunek. Halówki posiadają także specjalne wzmocnienie w czubkach, które pozwala na kontrolę nad piłką, ale nie przeszkadza w trakcie użytkowania obuwia podczas innych aktywności.

Jakie cechy powinny mieć halówki?

Jeśli szukasz butów halowych to podstawą w ich wyborze powinna być wygoda, co nie powinno również nikogo dziwić, gdyż każdy sportowiec pragnie komfortu i skuteczności. W wyborze halówek męskich kieruj się także dopasowaniem do stopy i przewiewnością – nie powinny być zbyt luźne, ani zbyt ciasne. Odpowiednie dobranie rozmiaru pozwoli Ci uniknąć otarć oraz uciskania stopy. Buty halowe to zazwyczaj fasony, które są zgrabne i dopasowane. W ofercie posiadamy modele o podwyższonym oparciu dla kostki, ale także takie które są bardziej wycięte i nie ograniczają ruchów.

Buty halowe... tylko na halę?

Tak jak i w przypadku innych męskich butów sportowych należy wybierać je w oparciu o rodzaj nawierzchni na której chcemy z nich korzystać. Wiadomym jest jednak to,że buty na halę to obuwie zaprojektowane w celu gry na zamkniętych boiskach. Warto pamiętać, że powinno się z nich korzystać w sposób do którego zostały przeznaczone. Rozgrywanie w nich meczy na innych terenach może spowodować starcie podeszwy, bądź jej uszkodzenie, jak i utratę przyczepności co w konsekwencji może prowadzić do urazów. Coraz częściej w halówkach możemy zauważyć niewielkie, gumowe korki, ale nie świadczy to o tym, że można używać ich na naturalnych boiskach – warto zwrócić na to uwagę podczas zakupów!

Sprawdź wszystkie propozycje sportowego obuwia męskiego:

Męskie buty halowe (halówki)

Jest 1 produkt.
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji