Wyszukiwarka

Producent

No choice available on this group

Kolor

No choice available on this group

Wykonanie

No choice available on this group

Rozmiar

No choice available on this group

Cena

No choice available on this group

Buty do tenisa

Tenisista na korcie zmaga się z bardzo dynamiczną pracą nóg, dlatego ważne jest aby zainwestować w porządne buty do tenisa. Dobrze dobrane obuwie nie tylko świetnie się prezentuje na stopie, ale także pomaga w utrzymaniu komfortu gracza oraz chroni przed kontuzjami. Tenis to sport dynamiczny, tak więc buty powinny ułatwiać wykonywanie nagłych zwrotów, zatrzymań czy zrywów. W grze liczy się też szybkość, warto więc rozejrzeć się za butami lekkimi i przewiewnymi.

Buty do tenisa – podstawowe cechy

Konstrukcja męskich butów do tenisa powinna utrzymywać stopę w stabilnej pozycji. Wcześniej wspomniana wentylacja ma zapewnić stopom wygodę oraz nieprzegrzewanie ich podczas gry. Cholewka w butach do tenisa wykonana jest zazwyczaj z lekkich materiałów i posiada odpowiednie usztywnienie. Najczęściej w butach stosuje się panele wentylacyjne, dzięki czemy cyrkulacja powietrza jest na najwyższym poziomie, dzięki czemu skóra pozostaje sucha i nie dochodzi do obtarć oraz podrażnień. Najważniejsza jest jednak podeszwa, która w swojej specyfikacji musi być elastyczna, ale zarówno odpowiednio twarda i wytrzymała. W celu odpowiedniego dobrania obuwia użytkownik musi przede wszystkim wiedzieć na jakiej nawierchni będzie grać. Znajomość podłoża pozwoli na wybranie odpowiedniego typu bieżnika, a co za tym idzie lepszą trakcję, stabilność i pewniejsze poruszanie się.

Męskie buty do tenisa – rodzaje obuwia ze względu na podeszwę

Wśród butów do gry w tenisa wyróżniamy dwa typy obuwia ze względy na podeszwę. Pierwszym wariantem są buty tenisowe z podeszwą CLAY, które świetnie sprawdzą się do gry na kortach ziemnych, przez profejonalistów nazywanych ceglastymi lub mączką. W takich modelach bieżnik ułożony jest w jodełkę, co zapewnia doskonałą przyczepność i manewrowość. Drugim wariantem dostępnym na rynku są modele butów do tenisa z podeszwą uniwersalną, które idealnie nadają się do gry na kortach z każdym typem nawierzchni.

Amortyzacja, czyli element o którym nie można zapomnieć!

Jedną z istotnych kwestii, o których zapomina każdy początkujący gracz w tenisa ziemnego jest amortyzacja. Dlaczego jest tak ważna? Ponieważ minimalizuje drgania powstałe na wskutek nagłych zmian kierunków podczas gry. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tenisem, oraz takim które grają rekreacyjnie polecamy wybierać modele butów do tenisa o średnim stopniu amortyzacji. Najwyższy poziom amortyzacji zalecany jest dla zawodowych graczy, trenerów oraz osób o większej wadze. Amortyzacja pozwala uniknąć także dotkliwych urazów i dadzą Ci więcej przyjemności z gry.

W naszym sklepie dostępnych jest wiele wariantów butów do gry w tenisa. Gwarantujemy, że każdy z Panów znajdzie u nas coś dla siebie!

Męskie buty do tenisa

W tej kategorii nie ma produktów.