Wyszukiwarka

Buty do tenisa

Tenisista na korcie zmaga się z bardzo dynamiczną pracą nóg, dlatego ważne jest aby zainwestować w porządne buty do tenisa. Dobrze dobrane męskie obuwie sportowe nie tylko świetnie się prezentuje na stopie, ale także pomaga w utrzymaniu komfortu gracza oraz chroni przed kontuzjami. Tenis to sport dynamiczny, tak więc buty powinny ułatwiać wykonywanie nagłych zwrotów, zatrzymań czy zrywów. W grze liczy się też szybkość, warto więc rozejrzeć się za butami lekkimi i przewiewnymi.

Buty do tenisa – podstawowe cechy

Konstrukcja męskich butów do tenisa powinna utrzymywać stopę w stabilnej pozycji. Wcześniej wspomniana wentylacja ma zapewnić stopom wygodę oraz nieprzegrzewanie ich podczas gry. Cholewka w butach do tenisa wykonana jest zazwyczaj z lekkich materiałów i posiada odpowiednie usztywnienie. Najczęściej w butach stosuje się panele wentylacyjne, dzięki czemy cyrkulacja powietrza jest na najwyższym poziomie, dzięki czemu skóra pozostaje sucha i nie dochodzi do obtarć oraz podrażnień. Najważniejsza jest jednak podeszwa, która w swojej specyfikacji musi być elastyczna, ale zarówno odpowiednio twarda i wytrzymała. W celu odpowiedniego dobrania obuwia użytkownik musi przede wszystkim wiedzieć na jakiej nawierchni będzie grać. Znajomość podłoża pozwoli na wybranie odpowiedniego typu bieżnika, a co za tym idzie lepszą trakcję, stabilność i pewniejsze poruszanie się.

Męskie buty do tenisa – rodzaje obuwia ze względu na podeszwę

Wśród butów do gry w tenisa wyróżniamy dwa typy obuwia ze względy na podeszwę. Pierwszym wariantem są buty tenisowe z podeszwą CLAY, które świetnie sprawdzą się do gry na kortach ziemnych, przez profejonalistów nazywanych ceglastymi lub mączką. W takich modelach bieżnik ułożony jest w jodełkę, co zapewnia doskonałą przyczepność i manewrowość. Drugim wariantem dostępnym na rynku są modele butów do tenisa z podeszwą uniwersalną, które idealnie nadają się do gry na kortach z każdym typem nawierzchni.

Amortyzacja, czyli element o którym nie można zapomnieć!

Jedną z istotnych kwestii, o których zapomina każdy początkujący gracz w tenisa ziemnego jest amortyzacja. Dlaczego jest tak ważna? Ponieważ minimalizuje drgania powstałe na wskutek nagłych zmian kierunków podczas gry. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tenisem, oraz takim które grają rekreacyjnie polecamy wybierać modele butów do tenisa o średnim stopniu amortyzacji. Najwyższy poziom amortyzacji zalecany jest dla zawodowych graczy, trenerów oraz osób o większej wadze. Amortyzacja pozwala uniknąć także dotkliwych urazów i dadzą Ci więcej przyjemności z gry.

W naszym sklepie dostępnych jest wiele wariantów butów do gry w tenisa. Gwarantujemy, że każdy z Panów znajdzie u nas coś dla siebie!

Męskie buty do tenisa, to nie jedyne obuwie w ofercie, sprawdź:

Markowe męskie buty do tenisa

W tej kategorii nie ma produktów.