Wyszukiwarka

Buty do tenisa

Najważniejsza część garderoby tenisisty to damskie buty sportowe do tenisa. Dobrze dobrane obuwie oprócz wyglądu musi przede wszystkim zapewnić komfort i chronić przed kontuzjami na korcie. W tym sporcie jak wiemy liczy się praca nóg, a zwłaszcza stóp, tak więc wybór odpowiedniego modelu jest niezwykle ważny. Dzięki odpowiedniemu obuwiu będziemy w stanie osiągać bardzo dobre wyniki. Tenis jest sportem bardzo dynamicznym sportem, gdzie zawodnik potrzebuje butów, które umożliwią mu wykonywanie nagłych zwrotów, zrywów czy zatrzymań. Przede wszystkim w tym sporcie liczy się szybkość. Dzięki tym nowoczesnym technologiom, które są stosowane w nowych kolekcjach butów tenisowych, możemy właśnie tą szybkość osiągnąć.

Nie możemy również zapomnieć o tym, jak ważna jest stabilna pozycja stopy i oczywiście dobra wentylacja. Sama cholewka powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, do tego bardzo lekkich i powinna posiadać odpowiednie usztywnienia. Obuwie powinno posiadać panele wentylacyjne, które zapewnią swobodną cyrkulację powietrza, aby sama skóra pozostała sucha.  

Zdecydowanie jednak najważniejszym elementem  w obuwiu tenisisty jest podeszwa. Przede wszystkim musi ona być elastyczna, a jednocześnie odpowiednio twarda i do tego wytrzymała.

Tak więc, aby dobrać odpowiednie buty tenisowe, musimy określić na jakiej nawierzchni gramy?! Na rynku znajdziemy różne modele przystosowane do różnego rodzaju podłoża, gdzie podeszwa posiada różny bieżnik. Jest to oczywiście niezbędne, aby osiągnąć odpowiednią trakcję, stabilność i pewność poruszania się.

Buty tenisowe dzielimy na:

- buty tenisowe z podeszwą CLAY – buty te  nadają się do gry na kortach ziemnych, czyli ceglastych, mączce. To najbardziej popularny typ nawierzchni w Europie. Podeszwa tych butów ma ułożony bieżnik w jodłę, co ma zagwarantować dobrą przyczepność i manewrowość.

- but do tenisa  z podeszwą uniwersalną – buty te nadają się do gry na kortach z każdą nawierzchnią.

Bardzo istotną cechą przy wy borze obuwia na jaką musimy również zwrócić uwagę, jest amortyzacja. Sama podeszwa powinna minimalizować drgania, które się pojawiają podczas nagłych zmian kierunków. Dla osób początkujących i tym, którzy grają rekreacyjnie polecamy obuwie o średnim stopniu amortyzacji. Natomiast dla tych, którzy grają zawodowo, trenujący regularnie oraz dla osób o większej wadze polecamy amortyzację w butach na najwyższym poziomie. Pozwoli to uniknąć urazów i na pewno zapewni przyjemność z gry.

Producenci obuwia tacy jak: Nike, Adidas, Asics czy New Balance prześcigają się w projektowaniu coraz bardziej zaawansowanych systemów, które mają wpływ na bezpieczeństwo i komfort gry.

Sprawdź wszystkie propozycje sportowego obuwia damskiego:

Damskie buty do tenisa

W tej kategorii nie ma produktów.