Wyszukiwarka

Producent

Rozmiar

39 - 49

Cena

159 zł - 350 zł

Buty do siatkówki, squasha, piłki ręcznej

Siatkówka, squash, czy piłka ręczna to sporty dynamiczne, wymagające ogromnej sprawności fizycznej oraz szybkości w przemieszczaniu się na boisku. Kluczową rolę w procesie gry odgrywa obuwie, które ma za zadanie zapewnić użytkownikowi masymalną ochronę, bezpieczeństwo gry, komfort noszenia oraz dynamikę. W tym celu producenci obuwia do tych dziedzin gier sportowych decydują się na wykorzystanie najlpszej jakości materiałów, zarówno w cholewce, jak i podeszwie.

Jakie powinny być buty do siatkówki, squasha i piłki ręcznej? - najważniejsze cechy

Bez dwóch zdań, jednym z ważniejszych elementów w tego typie męskiego obuwia sportowego jest podeszwa. Powinna być stworzona z najwyższej jakości materiałów, głównie gumy przystosowanej odpowiednio do nawierzchni na halach sportowych, tak aby zapobiegać niepożądanym poślizgom. Buty powinny być przyczepne podczas startu i hamowania. Kolejną zaletą takiego obuwia jest to, że powinny gwarantować bezpiecznie przemieszczanie z boku na bok podczas szybkich ruchów i dynamicznych zmian pozycji. Śród-podeszwa oraz cholewka ma za zadanie zmniejszyć ryzyko wystąpienia kontuzji oraz pochłonąć wstrząsy.

Czym jeszcze warto kierować się kupując buty męskie do siatkówki, squaha i piłki ręcznej?

Zdecydowanie lekkością obuwia. Waga sprawia,że zawodnik może pozwolić sobie na szybsze i bardziej efektywne działanie. W celu zachowania odpowiedniej wagi obuwia, producenci najczęściej decydują się na wykorzystanie skóry syntetycznej oraz przewiewnej siatki, która ma za zadanie odprowadzić wilgoć z wnętrza buta. Należy także pamiętać o wysokości cholewki – niskie zapewnią Ci gwarancję szybkości, wysokie natomiast ochronę i stabilizację stawu skokowego.

Męskie buty do siatkówki, squasha, piłki ręcznej

Jest 6 produktów.
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów