Wyszukiwarka

Buty do siatkówki

Jeśli szukamy damskich butów sportowych do siatkówki to oferta jest niezwykle szeroka. Jeśli chodzi o kobiety, to obuwie damskie do siatkówki różni się od męskich przede wszystkim wagą. Buty do siatkówki męskie są oczywiście cięższe, ponieważ trzeba na nie użyć więcej materiału i muszą wytrzymać większe obciążenia. Każde sportowe damskie obuwie do siatkówki powinno zostać w odpowiedni sposób dopasowane do naszych stóp. Tu nie ma mowy o jakimś kompromisie. Co dają buty do siatkówki? Wiele osób, które grają okazjonalnie, decyduje się na wybiegnięcie na boisko w trampkach lub butach na co dzień. Nie zdają sobie oni sprawy, jaki wpływ obuwie ma dobrą, efektywną grę. Nie chodzi tu tylko o zabezpieczenie stopy przed urazami, ale również o komfort i właśnie efektywność gry. Dobrze dobrane obuwie sprawi, że nasze ruchy będą dynamiczniejsze, a my sami staniemy się bardziej zwrotni. Co więcej wiele modeli ma za zadanie wpierać nasz wyskok, dzięki czemu jesteśmy wtedy w stanie skakać wyżej i szybciej.

Jakie obuwie do siatkówki?

Po pierwsze musimy zastanowić się czy wybrać wysokie czy niskie buty?

  1. Buty do siatkówki niskie – charakteryzują się lekkością, dzięki czemu nie obciążają tak stóp. Trzeba mieć jednak na uwadze wybierając ten model, że kostka wtedy nie jest chroniona, tak jak powinna. Buty tego rodzaju polecane są dla osób początkujących i grywających okazjonalnie.
  2. Buty do siatkówki wysokie – obuwie to jest cięższe i mniej dynamiczne, dlatego jeśli jesteś początkującym graczem, możesz się w nich czuć niekomfortowo. Jednak są one gwarancją ochrony dla mięśni i dla stawów, w przypadku większego obciążenia i długotrwałej gry. Dodatkowo buty za kostkę doskonale zabezpieczają kostkę przed rozmaitymi urazami. Amortyzują również wszelkiego rodzaju wstrząsy i uderzenia. Polecane są profesjonalistom, a także osobom, które grają dużo i intensywnie. Na początku obuwie może wydawać się ciężkie i toporne, jednak na pewno z czasem noga przyzwyczai się do nich.

Na początek warto zastanowić się, jak często i jak intensywnie będziemy trenować. Jeśli zdecydujemy się na zakup obuwia niskiego, możemy również zadbać o ochronę kostki, gdyż na rynku dostępne są specjalne ściągacze i stabilizatory, które mają za zadanie zapobieganiu skręceniu stawu skokowego, a także naciągnięciom więzadeł.

Oprócz wysokości cholewki ważna jest również podeszwa, która powinna być dopasowana względem sztywności i grubości. Najlepiej taka, która nie jest zbyt twarda i zbyt miękka. Zbyt twarda podeszwa zapewni dobrą stabilizację stopy, ale kosztem obniżenia naszej motoryki. Miękka podeszwa nie zapewni nam natomiast wystarczającej ochrony przed uderzeniami czy obciążeniami podłoża. Grubość podeszwy też jest ważnym aspektem wyboru, gdyż zbyt cienka nie zamortyzuje właściwie uderzenia. Dodatkowo podeszwa powinna być podeszwą antypoślizgową. Kolejnym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, to materiał. Najbardziej cenione są lekkie modele, które gwarantują odpowiednią zwrotność i szybkość. Wybierajmy takie modele, które wykonane są syntetycznej skóry i wyposażone są w specjalną siateczkę, które odprowadzają wilgoć.  Mierząc obuwie ważne jest też to, aby wnętrze było wygodne i zagwarantowało odpowiednią stabilizację ruchów. Pamiętajmy również, aby obuwie takie było sznurowane i po ściągnięciu sznurówek, nie pozostawiało zbyt dużego luzu stopie. Niektóre modele posiadają również dodatkowy rzep, który znajduje się na górnej krawędzi i jego zadaniem jest poprawa parametru stabilności. Co do rozmiaru, to miejmy na uwadze, że stopa powinna mieć około pół numeru dodatkowego luzu w bucie, tak, aby mogła nieznacznie się przesunąć podczas gry.  

Poza damskimi butami do siatkówki w ofercie też:

Markowe buty damskie do siatkówki

W tej kategorii nie ma produktów.