Wyszukiwarka

Buty do piłki ręcznej

Najszybszym i najbardziej wymagającym sportem jest piłka ręczna. Dyscyplina ta cieszy się coraz większą popularnością w Polsce, a co za tym idzie coraz więcej osób się nią interesuje. Dyscyplinę tą uprawiają również kobiety. Piłka ręczna jest sportem kontaktowym. Nie ważne czy jesteśmy na początkowym etapie ,czy zaawansowanym, to wybór odpowiedniego obuwia do gry jest jednym z najważniejszych elementów. Odpowiednio dobrane obuwie do gry wpływa na komfort oraz bezpieczeństwo podczas rozgrywki. Aby odpowiednio dobrać damskie obuwie sportowe do gry w piłkę ręczną należy wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów. Należy oczywiście dobrać odpowiedni rozmiar, buty nie powinny być ani za małe ani za duże, co sprzyja wygodzie gry.

Na rynku obuwniczym znajdziemy niezliczoną ofertę różnych modeli. Obuwie do piłki ręcznej powinno posiadać odpowiednią podeszwę, która będzie przeznaczona do gry na hali, czyli tzw. halówki. Buty te są wykonane ze specjalnej gumy, która ma za zadanie zapobiegać poślizgom oraz zapewnić doskonałą przyczepność. Oczywiście buty powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów i na jakości nie warto nigdy oszczędzać. Słabej jakości buty mogą spowodować kontuzję lub odciski na stopach. Dlatego warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonana podeszwa. Wnętrze buta powinno być wygodne.

Każde jedne obuwie do piłki ręcznej powinno być w odpowiedni sposób dobrane. Nie można tutaj iść na jakikolwiek kompromis w imię niższej ceny. Można się wtedy nabawić otarć, zadrapań, urazów mechanicznych lub zapalenia stawów. Najbardziej narażony jest wtedy staw skokowy, który w nieodpowiednich butach może zostać zwichnięty lub skręcony. Biorąc to wszystko pod uwagę, nie warto decydować się na nieodpowiednie obuwie i wybierać tylko te, które są dopasowane, a także wykonane przez sprawdzonego producenta.

Buty do piłki ręcznej to nie jedyne damskie obuwie dostępne w naszym sklepie, sprawdź:

Markowe damskie buty do piłki ręcznej

W tej kategorii nie ma produktów.