Wyszukiwarka

Producent

Rozmiar

36 - 41

Cena

153 zł - 350 zł

Buty do biegania

Jeśli poszukujesz sportowych damskich butów do biegania, to koniecznie sprawdź naszą ofertę. Dużą popularnością cieszy się obuwie marki ASICS, który gwarantuje wysoki komfort noszenia. Wszystko to związane jest z zastosowaniem specjalnych materiałów, które zapewniają wysoki komfort noszenia. Dodatkowo materiały, które zostały zastosowane, są bardzo sprężyste i odporne na ścieranie, dzięki czemu umożliwiają cyrkulację powietrza. Bardzo cenioną marką wśród biegaczy jest również obuwie marki Adidas. Buty te są jedne z wygodniejszych butów do biegania, które zostały wykonane z cienkiego materiału, który doskonale zapobiega poceniu się stopy. W butach biegowych Adidas zastosowano wyprofilowaną podeszwę, która umożliwia dobre wybicie w czasie biegu.

Jakie buty damskie do biegania kupić?

Aby podczas biegu zapewnić sobie dobrą amortyzację i ochronę nóg, należy dobrać odpowiednie obuwie. Wiele Pań decyduje się na ten rodzaj aktywności, jednak pamiętajmy, że dobre obuwie to podstawa.

1.       Pamiętajmy, że podłoże jest najważniejsze. Co to oznacza? Oznacza to, że to po czym biegasz jest najważniejsze. Trzeba pamiętać, że twardość powierzchni wpływa na wybór obuwia do biegania. Bieganie po asfalcie czy chodniku, ze względu na swoją twardość najbardziej szkodzi Naszym stawom. Dlatego jeśli biegasz po twardym podłożu potrzebujesz obuwia z bardzo dobrą amortyzacją, elastyczną podeszwą w części palców i z łagodnym bieżnikiem. Jeśli natomiast wybieramy leśne ścieżki, czyli miękką nawierzchnię, to musimy pamiętać, aby wybrać bardziej widoczny bieżnik z wypustkami i kołkami. Takie obuwie zapewni lepszą przyczepność. A dodatkowe wzmocnienia zapobiegną kontuzją. Jeśli biegasz po trasach mieszanych: raz las, a raz asfalt, to proponujemy modele uniwersalne z dobrym i agresywnym bieżnikiem.

2.       Podczas zakupu obuwia ważne jest również, jaki typ nogi mamy (normalną, promującą czy supinującą)? Typ nogi, czyli to w jaki sposób nasza stopa ustawia się podczas biegu, w momencie styku jej z podłożem.  

Poza damskimi butami do biegania znajdziesz w ofercie też:

Markowe damskie buty do biegania

Jest 31 produktów.
Pokazuje 1 - 31 z 31 elementów
Pokazuje 1 - 31 z 31 elementów