Kategorie

Zamszowe obuwie - jak wyczyścić?

Published : 2017-10-23 09:38:26
Categories : PORADNIKI

Zamszowe obuwie - jak wyczyścić?

buty zamszowe

Aktualnie zamsz, nubuk są bardzo modne. Szczególnie jeśli chodzi o obuwie. Zamsz mimo, że modny i elegancki, bardzo łatwo niestety  go zabrudzić. Jednak plamy powstałe na takim obuwiu są trudne do usunięcia. Woda nam w tym nie pomoże, ponieważ możemy tylko pogorszyć sprawę i wetrzeć plamę głębiej lub uszkodzić materiał.

1. Jeśli zabrudzenie jest na wierzchu wystarczy użyć szczoteczki do zamszu, do zakupu w każdym dobrym sklepie obuwniczym, i delikatnie przetrzeć. Nie dociskać, aby nie uszkodzić materiału.

szczoteczka do butów

2. Na silne zabrudzenia, głębsze plamy nie wystarczy szczotka. Długie pocieranie plamy może uszkodzić materiał. Idealnym rozwiązaniem może okazać się gumka do mazania. Delikatnie i z umiarem, wtedy gumka zetrze kolejną warstwę plamy. Pamiętajmy, aby nie używać kolorowych gumek i nie zabarwić materiału.

3. Jeżeli mamy poważniejszą plamę możemy użyć odrobiny alkoholu salicylowego lub spirytusu technicznego. Zamoczoną, czystą szmatkę delikatnie przykładamy ja do plamy - punktowo. Nie pocieramy jednak plamy, gdyż w ten sposób wytrzemy ją głębiej.

Aktualnie na rynku jest bardzo dużo środków, które pomogą w usunięciu plam i zabezpieczeniu obuwia przed wilgocią i brudem. Sprawdź: markoweobuwie.com.pl

Share this content

Add a comment

 (with http://)