Kategorie

Sposób na kalosze, aby nie pachniały gumą!

Published : 2017-09-26 22:01:15
Categories : PORADNIKI

Sposób na kalosze, aby  nie "pachniały" gumą!

kalosze

Mamy jesień, a wraz z nią nadeszła deszczowa pogoda. Kalosze w deszczowy dzień to idealny dodatek do naszej stylizacji. Przed zakupem, co nasz powstrzymuje? Nieprzyjemny zapach gumy. Jak sobie z tym poradzić? Oto kilka podpowiedzi!

Jedną z najprostszych i najlepszych chyba metod to... wystawienie kaloszy na zewnątrz i po prostu je przewietrzyć.

Drugim sposobem jest  obmycie kaloszy ciepłą wodą z dodatkiem płynu do płukania tkanin lub je w tej wodzie namoczyć. Następnie oczywiście spłukujemy i dokładnie wytrzeć. Następnego dnia zapach powinien być mniej intensywny.

Niezawodnym środkiem może okazać się soda oczyszczona - ta ze sklepowych półek. Wystarczy nasypać sody do kaloszy. Następnego dnia wysypać i przepłukać. I nieprzyjemny zapach powinien zniknąć. Oczywiście należy użyć dużego opakowania sody ok 1kg.

Jeśli nic już nie pomaga, pomocna może się okazać kawa w ziarnach. Droższy sposób, ale może okazać się równie skuteczny. Wystarczy nasypać kawy do kaloszy i zostawić na noc.

Możemy również zaopatrzyć się w różnego rodzaju spraye do butów. Czasem dezodorant do likwidowania tych zapachów okazują się krótkotrwałe. Plusem jest łatwa dostępność tych produktów i cena - tanie.

Tak więc deszczowa jesień nam nie straszna, z kaloszami na nogach.

Share this content

Add a comment

 (with http://)