Kategorie

Rysy na butach? Sprawdź jak je usunąć?!

Published : 2017-10-25 12:13:02
Categories : PORADNIKI

Rysy na butach? Sprawdź jak je usunąć?!

rysy na butach

Nie mamy możliwości ochronić nasze ukochane obuwie przed zarysowaniem. Zawsze jakieś małe ryski pojawią się na obuwiu. Na małe zarysowania najlepiej sprawdzi się  zwykła pasta do butów. Jednak to najlepiej sprawdza się, jeśli mamy do czynienia z ciemnym obuwiem Sprawa ma się inaczej, kiedy ciemne szramy powstają na jasnym obuwiu. Jak sobie z nimi poradzić? Sprawdź!

Zatem, czego będziemy potrzebować?  Oto kilka rzeczy:

- miękka czysta szmatka,

- ściereczka w jasnym kolorze,

- taśma

- pasta do butów (krem),

- konserwator obuwia,

- preparat do naprawy skór.

Na rynku istnieje wiele preparatów, które pozwalają, przywrócić blask naszemu obuwiu. Na przykład spray do konserwacji obuwia i to najlepiej dobrać kolor zbliżony do kolorów butów.

Aby uchronić się od zabarwienia obcasa lub podeszwy - najlepiej zakleić je taśmą. Zostawić tylko odsłoniętą cholewkę buta.

Dodatkowo przed spryskaniem obuwia sprayem do konserwacji obuwia, należy umyć but. Dokładnie myjemy preparatem za pomocą ściereczki. Zostawiamy do wyschnięcia. Czynność powtarzamy do momentu, aż skóra będzie matowa.

Następnie nakładamy spray do konserwacji. Czynność powtarzamy aż skóra osiągnie jednolity kolor. Pamiętajmy jednak, że musimy odczekać aż wyschnie nim nałożymy kolejną warstwę.

Po całych tych zabiegach usuwamy taśmę maskującą i nakładamy pastę do pastowania butów. Następnie polerujemy czystą ścierką. 

Należy jednak pamiętać, aby o buty dbać cały czas, nie tylko od święta i należy je regularnie pastować. Najlepsze efekty daje pasta w kremie, gdyż lepiej wnika w skórę.

Jeśli chodzi o ciemny zadrapania na jasnej skórze, możemy spróbować użyć zmywacza do paznokci, daje niezłe efekty.

Po akcesoria potrzebne do konserwacji, odnowy obuwia zapraszamy do markoweobuwie.com.pl

Share this content

Add a comment

 (with http://)