Kategorie

Przechowywanie obuwia poza sezonem.

Published : 2018-03-02 12:29:05
Categories : PORADNIKI

Przechowywanie obuwia poza sezonem.

Nie od dzisiaj wiadomo, że zadbane obuwie świadczy o ich właścicielu i są jak wiemy symbolem elegancji. Często to właśnie one stanowią ten mocny punkt stylizacji, ożywiając ją i dodając jej charakteru. Jednak często zapominamy, że na doskonały wygląd butów nie wpływa tylko ich pielęgnacja i prawidłowe użytkowanie, ale również to, w jaki sposób przechowujemy buty.

obuwie damskie

Oto kilka porad w jaki sposób przechowywać nasze ukochane buty, aby cieszyć się nimi jak najdłużej.

1. MIEJSCE

Pamiętajmy, że buty muszą mieć swoje miejsce i to możliwie jak najdalej od odzieży i bielizny. Najlepiej przeznaczyć na nie osobną szafkę lub półkę. Pamiętajmy również, że butom musi być zapewniony również dopływ powietrza. Szczególne ważne jest również to, aby nie były one zbyt ściśnięte, co pozwoli na zachowanie pierwotnego kształtu obuwia i spowoduje, że nam się nie odkształcą.

2. JAK PRZECHOWYWAĆ?

Obuwie należy przechowywać w specjalnych pudełkach lub płóciennych woreczkach. Na rynku dostępne są różnego rodzaju pojemniki na obuwie. Możemy opisać je kolorowymi etykietami i wyeksponować w swojej garderobie. Zabronione jest wkładanie ich do foliowych reklamówek! Zasada: należy zapewnić butom dopływ powietrza.

3. ZACHOWAĆ KSZTAŁT

Aby obuwie zachowało swój kształt należy włożyć w obuwie najlepiej prawidła. Najlepsze prawidła są cedrowe, które doskonale będą pochłaniać wilgoć i pomogą zachować obuwiu perfekcyjny wygląd. Nie każdy z nas posiada takie prawidła. Wtedy możemy włożyć do środka obuwia kulki papieru, lub dmuchane wypełniacze. Jeśli zaś  mamy do czynienia z wysokim obuwiem jak np, kozaki, możemy w nie włożyć karton.

4. KONIEC SEZONU

Po zakończeniu sezonu pamiętajmy najpierw dokładnie wyczyścić i zaimpregnować buty, zanim spakujemy je, aby przeczekały w kartonie do następnego sezonu. Zasada: nigdy nie chowajmy brudnego, a tym bardziej zamoczonego obuwia.

5. DROBIAZGI

Często do kupionego obuwia dokładane są fleczki, czy sznurówki na zmianę. Pamiętajmy, aby przechowywać wszystko razem z danym modelem, do którego pasują. Zapobiegnie to w przyszłości poszukiwaniu danej rzeczy, kiedy będzie trzeba np. wymienić fleczek. Radzimy również nie czekać do nowego sezonu, jeśli widzimy, że obuwie wymaga pomocy szewca. Im wcześniej wymienimy np. zużyte fleki na nowe, tym dłużej będziemy cieszyć się dobrym stanem naszego obuwia. Przydadzą się również wszelkiego rodzaju zapachowe odświeżacze czy w sprayu, czy we wkładkach.

Pamiętajmy, aby dbać o swoje obuwie nie tylko w sezonie. A po kuszące modele na każdy sezon zapraszamy do: markoweobuwie.com.pl

Share this content

View all comments (1)

Dorota


2020-08-28 12:25:54

Nie miałam pojęcia jak przechowywać buty po ich sezonie, ten artykuł napotkałam przypadkiem. Teraz zadbam o to ale moje obuwie było jak najlepiej przechowywane. Dziękuje bardzo. Więcej takich artykułów!

Add a comment

 (with http://)