Kategorie

Pielęgnacja obuwia zimą!

Published : 2018-01-03 12:24:51
Categories : PORADNIKI

Pielęgnacja obuwia zimą!

Zaczął się okres wyprzedaży. Mieliśmy upatrzone buty i cudem udało nam się je dostać w super cenie. I na pewno znacie te uczucie, że szkoda nam je założyć, tym bardziej gdy śnieg i deszcz za oknem. Warto więc przygotować je do zimowych spacerów. Jak to zrobić?

obuwie zimowe

1. Lakierowane obuwie, a sól!?

Sól zimą jest problemem każdych butów, a w szczególności czarnych. Zacieki solne nie wyglądają zbyt dobre, dlatego warto obuwie takie natłuścić dobrą past, która chroni buty nie tylko przed solą lecz także przed wilgocią. Zadbanie w ten sposób o obuwie spowoduje, że wierzchnia warstwa będzie wtedy śliska, a sól nie będzie się tak łatwo przyklejała.

2. Ochrona obuwia - skóra naturalna!

Aktualnie mamy szeroką ofertę różnego rodzaju past do butów, które znajdziemy w każdym sklepie obuwniczym. Musimy tylko dostosować produkt do odpowiedniego typu obuwia. Jeśli już dobierzemy odpowiednią pastę pamiętajmy, aby nie nakładać jej bezpośrednio na obuwie, ale na ściereczkę czy szczotkę i dopiero potem na obuwie, niedużymi ilościami. Po nałożeniu pasty, odczekać chwilkę i dopiero potem wypolerować buty.

3. Buty ze skóry ekologicznej!

Czasem skusimy się też na obuwie ze skóry ekologicznej, aksamitu czy weluru. Materiały te nie powinny być kremowane pastami do butów, bo może to uszkodzić ich strukturę. Zamiast tego dostępne są różnego rodzaju spraye do impregnacji.

Pamiętajmy, aby o obuwie dbać cały rok. A po zimowe obuwie w okazyjnej cenie zapraszamy do markoweobuwie.com.pl

Share this content

Add a comment

 (with http://)