Kategorie

O czym pamiętać kupując obuwie w góry?!

Published : 2018-01-12 10:58:25
Categories : PORADNIKI

O czym pamiętać kupując obuwie w góry?!

Aktualnie na rynku znajdziemy szeroki wybór obuwia w przeznaczonego w góry. Wybranie odpowiedniego buta może nas trochę stresować. Oto kilka porad dla kupujących swoje pierwsze i nie tylko - buty górskie.

obuwie na wyjścia w góry

Podstawowa zasada - obuwie musi być dobrze dopasowane i tutaj nie ma znaczenia marka. Nie ważne ile kosztuje, czy są tańsze/droższe, ale czy właśnie dobrze leżą. Zbliża się okres ferii, gdzie większość z nas planuje wyjazdy w góry. W okresie zimowym, zdecydowanie obuwie musi być za kostkę i w miarę sztywne. Należy też zwrócić uwagę na podeszwę, antypoślizgowa. Jeśli chodzi o cholewkę czy skórzany  czy Goretex? Kwestia uznania. Latem w góry wystarczą buty skórzane, natomiast zimą goretex jest bardziej przydatny.

Jeśli mierzymy obuwie pamiętajmy, żeby "pochodzić" trochę w nich po sklepie. Ważne, aby zmierzyć obydwa buty! Jeśli będą choć trochę uwierać, to namawiam do poszukania czegoś innego. Stopy w ciągu dnia "puchną", więc dobrze dopasować buty wieczorową porą. Nie kupujmy również zbyt małych, ponieważ z dodatkową parą skarpetek mogą okazać się zbyt ciasne.

Zapraszamy do naszego sklepu markoweobuwie.com.pl po obuwie turystyczne i górskie damskie buty turystyczne męskie buty turystyczne :)

Share this content

Add a comment

 (with http://)