Kategorie

Idealne buty zimowe!

Published : 2017-12-07 11:14:40
Categories : PORADNIKI

Idealne buty zimowe!

idealne buty zimowe

Aktualnie sezon zimowy trwa w najlepsze. W sklepach znajdziemy dużo modeli obuwia zimowego: kozaki, botki, śniegowce... Nie zawsze do końca wiemy jaki wybór będzie najlepszy i czym kierować się podczas zakupu.

1. FASON...

Nie oszukujmy się... mimo zimna, deszczu czy wiatru zwracamy uwagę na wygląd. Dlatego wybór obuwia zimowego idzie w parze nie tylko z jego praktycznością, ale i z wyglądem. Aby zakup był udany musimy zastanowić się jaki kolor obuwia chcemy kupić. Nic się nie zmieniło i kolor czarny jest nadal uniwersalny i na pewno będzie pasować do wielu stylizacji. Do tego na czarnym obuwiu nie widać tak mokrych śladów i plam tak jak na jasnych butach. Najgorszym kolorem jeśli chodzi o utrzymanie czystości obuwia to kolor szary i do tego w zamszu. Dlaczego? Najbardziej widać na nich plamy.

2. SKÓRA, ZAMSZ, NUBUK...

To z jakiego materiału są wykonane nasze buty, jest też bardzo ważne. I na to musimy zwrócić uwagę podczas zakupu. Buty zimowe muszą być: odporne na wilgoć, sól i trudne, szybko zmieniające się warunki atmosferyczne. Najlepsza tu okaże się na pewno skóra naturalna, która jest stosunkowo łatwa w pielęgnacji. Unikajmy natomiast butów wykonanych z nubuku czy też zamszu. Obuwie takie super się prezentuje, ale jest trudne w pielęgnacji.

3. PODESZWA, OCIEPLENIE...

Zwracajmy uwagę również na to jak ocieplony jest but od środka. Wiadomo, że futerko jako ocieplenie zwiększy komfort noszenia obuwia. Buty z takim ociepleniem będą ciepłe i zapewnią brak otarć. Oprócz środka ważna jest też podeszwa buta. Zbyt cienka nie zapewni odpowiedniej izolacji i może przepuszczać wilgoć i będzie nam w nich zimno. Dlatego radzimy sprawdzić przed zakupem grubość podeszwy i czy jest odpowiednio gruba. Ważne jest aby podeszwa nie była śliska... nie zapewni w ten sposób przyczepności do podłoża i zmniejszy komfort noszenia takiego obuwia. 

Obuwie zimowe dostępne: markoweobuwie.com.pl

Share this content

View all comments (1)

Natalia


2020-08-27 17:24:17

Kupując obuwie na zimę wezmę pod uwagę ten artykuł. Wtedy na pewno trafię na coś wartego swojej ceny. Dziękuje!

Add a comment

 (with http://)