Kategorie

Czym obdarować mamę na Dzień Matki? Praktyczne porady

Published : 2021-05-24 15:35:57
Categories : PORADNIKI , START

Dzień Matki już bardzo blisko. Jak co roku chcesz obdarować mamę czymś szczególnym, co sprawi jej przyjemność i będzie użyteczne, a jednocześnie wyrazi Twoją wdzięczność i szacunek dla niej. Jaki jednak prezent spełni wszystkie te cele? Jaki podarunek przyniesie mamie radość i długo będzie jej użyteczny? Może poniższe pomysły okażą się pomocne. Sprawdź i przekonaj się.

Trafny prezent dla mamy to taki, który ją uszczęśliwi.

Dzień Matki z markoweobuwie.pl – rabaty i promocje

Jaki jest najlepszy prezent na Dzień Matki? W ofercie markoweobuwie.pl masz prawie nieograniczony wybór i to w okazyjnych cenach. Z okazji Dnia Matki przygotowaliśmy rabat wynoszący aż 10% na produkty znakomitych marek Wonders7 Mil oraz Hispanitas, który zachęca do zakupu i ułatwia wybór. Dlaczego na te właśnie marki ? Bo są znakomite i każda mama z obuwia tych marek będzie zadowolona. Nasze rabaty nie ograniczają się jednak tylko to produktów tych cenionych marek. Zrób mamie niespodziankę i uraduj ja przydatnym upominkiem. Rabat będzie aktywny do dnia 31 maja 2021r., jest więc jeszcze trochę czasu na dokonanie udanego zakupu. Aby skorzystać z rabatu, należy wpisać kod MAMA10. Ten kod nazwaliśmy w ten sposób dlatego, gdyż zakup prezentu dla mamy, to strzał w dziesiątkę.

Jaka jest historia Dnia Matki ?

Historia Dnia Matki jest sięga swoimi początkami starożytności. Już w cywilizacji starożytnych Greków i Rzymian obecny był kult matek-bogiń będących symbolami płodności i urodzaju. Kult ten został zakazany w późniejszym cesarstwie rzymskim w związku z przyjęciem chrześcijaństwa, które wyparło kulty politeistyczne. W formie zbliżonej do współczesnej Dzień Matki pojawił się w siedemnastowiecznej Anglii pod nazwą niedziela u matki. Tego dnia składano matkom podarunki, głównie kwiaty i słodycze, w zamian za ich błogosławieństwo. Zwyczaj ten zaniknął w XIX wieku i powrócił po II wojnie światowej. Kiedy zwyczaj obchodzenia Dnia Matki zanikał w Wielkiej Brytanii, to z dynamiką pojawił się w Stanach Zjednoczonych w1858 roku, a to dzięki nauczycielce i działaczce społecznej Ann Maria Reeves Jarvis, która ogłosiła Dni Matczynej Pracy. Z kolei abolicjonistka Julia Ward Howe (autorka bardzo znanego "Hymnu Bojowego Republiki" o refrenie "Glory! Glory! Hallelujah!") promowała w 1872 roku Dzień Matek dla Pokoju. Wreszcie , córka Ann Jarvis - Anna Maria Jarvis, realizując marzenia swojej matki, ustanowiła w 1905 roku Dzień Matki.  Kongres Stanów Zjednoczonych uznał w 1914 roku za święto narodowe przypadający na drugą niedzielę maja Dzień Matki.

W Polsce Dzień Matki przypada na 26 maja.

Kilka pomysłów na prezent na Dzień Matki

Znasz swoją mamę nie od dziś. Wiesz co się jej podoba, czego potrzebuje i co preferuje.

 

Prezent na Dzień Matki – torebka

Torebka jest niezbędna każdej kobiecie. Stanowi wręcz atrybut kobiecości. Kupując mamie torebkę jako prezent z pewnością ją ucieszymy. Można ją uszczęśliwić torebką klasyczną, shopperką na zakupy, pojemną listonoszką, elegancką kopertówką, koszykiem przydatnym w ciepłe dni albo plecakiem dla mamy uwielbiającej turystykę. Wszystko zależy od potrzeb osoby obdarowanej i inwencji darczyńcy. Wybór wśród wielu modeli różniących się barwami, wzorami, materiałami i techniką wykonania jest naprawdę duży.

Prezent na Dzień Matki – portfel

Ładny i praktyczny portfel damski to doskonały pomysł na prezent w tym szczególnym dniu. Portfele w kształcie owalnym, kopertowym, podkówki czy prostokątnym wykonane z naturalnej skóry to doskonały pomysł na prezent. Stosownie do upodobań mamy można jej dobrać portfel w kolorach czerwonym, beżowym, brązowym albo czarnym, gładkie albo z delikatną fakturą, jednolite lub ozdobione wzorami kwiatów. Logo markowego producenta wieńczy dzieło i podnosi wartość prezentu.

Prezent na Dzień Matki – obuwie domowe

Nasze mamy często większość czasu spędzają w domu, krzątając się przy licznych obowiązkach. Dlatego ucieszy ich obuwie domowe, którego na pewno potrzebują. Miękkie kapcie czy wygodne laczki w klasycznych kolorach, bardzo przydadzą się każdej mamie.

Prezent na Dzień Matki – kosmetyczka

Każda pani potrzebuje kosmetyczki. To w niej przechowuje swoje kobiece akcesoria nieodzownie w codziennym funkcjonowaniu. Kosmetyczka jako upominek na Dzień Matki to znakomity pomysł. Zgrabna i ładna kosmetyczka doda elegancji na wieczorowe wyjścia. Miłe spędzenie wieczoru w kinie, restauracji czy teatrze jest szczególnie cenne teraz, po tak długim okresie restrykcji związanych z pandemią.

Prezent na Dzień Matki – etui

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, jak praktyczne i niezbędne jest etui. Mogą być uniwersalne lub wyspecjalizowane przeznaczone do przechowywania konkretnych przedmiotów.  Wśród tych ostatnich wyróżnić można etui na klucze, wizytowniki, piórniki i inne. W naszym sklepie internetowym markoweobuwie.pl jest wiele modeli etui o różnym designie, które są bardzo praktyczne, a przy tym dodadzą stylu i uroku. 


Ten jedyny dzień w roku jest już bardzo blisko. Na markoweobuwie.pl z pewnością znajdziesz produkt, który uszczęśliwi Twoją mamę i długo jej posłuży.

 

 

Share this content

Add a comment

 (with http://)