Kategorie

Aby nasze buty ładnie pachniały!

Published : 2017-11-08 18:53:06
Categories : PORADNIKI

Aby nasze buty ładnie pachniały!

Czasami zdarza się, że w nowo zakupionym obuwiu pojawia się przykry zapach. Co zrobić, aby się go pozbyć? Oczywiście jedne sposoby są bardziej lub mniej skuteczne, ale oto kilka z nich.

obuwie skórzane

Najczęściej jednym z powodów dla których pojawia się brzydki zapach w obuwiu, to słaba wentylacja podczas użytkowania obuwia. Przyczyną może być również słabo gatunkowy materiał, z którego wykonane jest obuwie. Odpowiedzialna za brzydki zapach z buta może okazać się również nadmierna potliwość stóp. Pot wchłania się wtedy w materiał buta i utrzymuje się w nim, co powoduje brzydki zapach.

SODA, HERBATA...
Jednym z domowych, naturalnych sposobów, który pomaga w walce z brzydkim zapachem jest soda oczyszczona.  Środek pochłania brzydki zapach i zapobiega rozwojowi bakterii. Jak jej użyć? Wystarczy wsypać środek do obuwia, a po kilku godzinach usunąć ja np. za pomocą odkurzacza.
Takim magicznym pochłaniaczem zapachu są również torebki herbaty czy chociażby koci żwirek. Można również samemu przygotować torebeczki z suszoną szałwią i skórkami cytryny. Gdzie cytryna neutralizuje zapach, szałwia jak wiadomo jest antybakteryjna.

WKŁADKI, PUDRY...

Na rynku, ww sklepie obuwniczym istnieje możliwość zakupu np. zapachowych wkładek. Idealnym rozwiązaniem będą wkładki z węglem aktywnym. Jeśli skusiły nas buty ze sztucznych materiałów, a co za tym idzie czasem z niemiłym zapachem, można zainwestować w skórzane wkładki. Co zrobić? wymienić wkładkę, która się w nich znajduje na nową.

Oczywiście oprócz wkładek mamy i inne produkty dostępne w sklepach obuwniczych np. różnorodne dezodoranty, olejki, pudry...

Pamiętajmy, że nie od razu, za pierwszym razem pozbędziemy się brzydkiego zapachu. Czasem potrzeba kilku powtórzeń danego zabiegu, aby pozbyć się brzydkiego zapachu.

Share this content

Add a comment

 (with http://)