Kategorie

Wyszukiwarka

Producent

Kolor

No choice available on this group

Wykonanie

No choice available on this group

Rozmiar

36 - 46

Cena

499 zł - 550 zł

Producenci

DR. MARTENS

DR MARTENS - OBUWIE

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Historia marki Dr Martens przypada na rok 1901. Firma narodziła się w małym angielskim miasteczku Wollaston z inicjatywy rodziny Griggs, która znana była z produkcji butów. Dr Martens to marka stworzona z myślą o ludziach, którzy posiadają własny styl i lubią nowoczesne rozwiązania. Obuwie Martens w ekspresowym tempie zyskały popularność wśród miłośników oryginalnych butów. Markowe buty Martens są uniwersalne, wygodne, a także trwałe. Początki marki odwołują się do produkcji obuwia roboczego. Jednak na przestrzeni lat buty przypadły nabywcom do gustu tak bardzo, że stały się ikoną jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie.

Firma Dr Martens to idealna alternatywa dla osób, które uwielbiają wygodne i ponadczasowe fasony. Kultowy model obuwia, który pobił serca zwolenników muzyki rockowej, metalu i grunge. Nosiły je największe gwiazdy estrady muzycznej. 

W 2003 r. do rozpowszechniania cenionej już marki DR MARTENS włączyli się światowej sławy projektantów, co jeszcze bardziej wzmocniło pozycję firmy. Kolejnym równie istotnym momentem dla firmy był 2007 r, kiedy fabryka Cobbs Lane w Northampton rozpoczęła produkcję ręcznie wykonanych butów Dr. Martens Originals. Wraz ze wzrostem popularności mediów społecznościowych, zmienił się każdy aspekt kultury młodzieżowej i stylu subkulturowego. Nowocześni ludzie pragnęli nosić modne buty, które były zgodne z obowiązującymi w tym czasie trendami, dlatego większość indywidualistów sięgała właśnie po fasony marki Dr Martens. Z kolei w 2010 r. firma była już znanym brandem z pięćdziesięcioletnim stażem. Bardzo istotny wpływ na rozwój firmy miała muzyka. Znani wokaliści również docenili wyjątkowość butów Dr Martens. W latach 60. wokalista brytyjskiej grupy rockowej obwieścił, że wprost uwielbia buty Dr Martens. Śladem muzyka ruszyły również inne znane osoby, co spowodowało, że markowe obuwie stało się jeszcze bardziej doceniane wśród miłośników ciekawych butów. Na przestrzeni lat silna pozycja nie uległa zmianie. Fanatycy martensów doczekali się różnorodnych wariantów tego obuwia - od nieśmiertelnych klasyków po martensy w ciekawych barwach z niebanalnym wzornictwem.

;